Promocje
Tracker ARTEMIS
Tracker ARTEMIS
3 390,00 zł 3 290,00 zł
szt.
Produkt dnia
Tracker ARTEMIS
Tracker ARTEMIS
3 390,00 zł 3 290,00 zł
szt.
Tracker G1000 Easy
Tracker G1000 Easy
2 940,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
TRACKER na konkursie

TRACKER na konkursie

Obroże fińskiej firmy to doskonały system śledzenia psów i ich przewodników. Mobilna technologia zwiększa bezpieczeństwo podczas zbiorówek, ale również otwiera możliwość przeprowadzania konkursów dzikarzy i tropowców w naturalnych warunkach.

Tegoroczna nowelizacja ustawy Prawo łowieckie wymusi daleko idące zmiany w ocenie i szkoleniu dzikarzy i tropowców. Ustawodawca zakazał między innymi organizowania konkursów w zagrodach. Choć tego typu sprawdziany były kluczowymi elementami szkolenia, będziemy zmuszeni opracować nowe regulaminy.

Wielu myśliwych nie ukrywało swoich obaw i twierdziło, że zmiany w prawie będą miały długofalowo katastrofalne skutki. W obecnej sytuacji prawnej pozostała nam tylko możliwość organizowania konkursów w naturalnych warunkach, gdzie bardzo przydatne będą obroże z GPS.

czytaj całość »
Bezpieczna zbiorówka

Bezpieczna zbiorówka

 

Sezon polowań zbiorowych zbliża się wielkimi krokami. Dlatego warto zwrócić uwagę na najnowszą obrożę GPS fińskiej firmy Tracker. Ta propozycja zaciekawi zwłaszcza menerów pracujących z psami w miocie, a także tych myśliwych, którzy bezpieczeństwo na polowaniu traktują priorytetowo.

Obroża Tarcker umożliwia śledzenie pracy psów, a także – dzięki funkcji tworzenia grup w aplikacji – innych menerów i ich czworonogów. Co więcej: Tracker Safety ™ wprowadziło nową darmową aplikację, która poprawi komunikację z myśliwymi. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie na mapie aktywnych użytkowników aplikacji śledzącej znajdujących się w promieniu 2 kilometrów!

W ten sposób wszystkie osoby biorące udział w polowaniu będą znały miejsca pobytu podkładaczy. Dotyczy to zarówno osób posiadających darmową wersję Aplikacji Tracker, jak i wersję płatną, z której najczęściej korzystają zawodowcy. Aplikacja przechwytuje lokalizację psa oraz menera i wysyła aktualne lokalizacje do serwerów Tracker Live ™. Serwer przekazuje lokalizacje innym aktywnym użytkownikom aplikacji.

czytaj całość »
Zbiorowo w obroży

Zbiorowo w obroży

Zbiorówka to idealne miejsce, aby sprawdzić i przetestować system Tracker. Na rynku dostępne są różne systemy śledzenia psów, ale tylko fiński Tracker ma funkcje, które przenoszą polowanie na wyższy poziom.

System Tracker śledzi naszego psa i składa się z obroży z modułem karty SIM - która zapewnia lokalizację, pracując przez sieci wiodących operatorów komórkowych - oraz zwykłego telefonu typu smartfon. Dzięki ściągnięciu aplikacji na telefon myśliwy może śledzić nieograniczoną liczbę psów. Główną zaletą tego systemu - oprócz nieograniczonej odległości śledzenia - to natychmiastowe wykrywanie szczekania, dzięki czemu niekiedy zanim usłyszymy psa, wiemy, że znalazł zwierzynę i ją oszczekuje. Długa żywotności baterii, a także zewnętrzna antena gwarantują odczyt i wysyłanie pozycji nawet w ostojach położonych głęboko w górach i pod okapem drzewostanów.

czytaj całość »
System Tracker GPS dla psów

System Tracker GPS dla psów

Czterdzieści lat temu w Finlandii powstała firma Tracker, która od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji urządzeń śledzących dla psów myśliwskich. Właściciele firmy, a także pracownicy to myśliwi i pasjonaci psów.

Pierwsze urządzenie firm Tracker zbudowała w 1977 roku. Działało na zasadzie telemetrii radiowej. Obroża psa emitowała sygnał, a odbiornik z dużą anteną emitował różne dźwięki w zależności od siły sygnału. Dzięki czemu można było określić kierunek i przybliżoną odległość psa. Z czasem telemetria została jednak zastąpiona technologią GPS.

W 2001 roku Tracker jako pierwszy na świecie opracował system śledzenia za pomocą sieci komórkowych i GPS. Do kamizelki ochronnej włożono telefon komórkowy ze specjalnym oprogramowaniem. Telefon przesyłał SMS-y, a przewodnik na drugim telefonie otrzymał wiadomości, co pozwalało obserwować pozycje psów.

Dziesięć lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze „inteligentne telefony", opracowano aplikację Tracker Hunter, a na rynek trafił pierwszy model obroży Tracker G400, który śledził pracę psów za pośrednictwem mobilnych danych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl