Produkt dnia
Tracker ARTEMIS
Tracker ARTEMIS
3 390,00 zł
szt.
Tracker G1000 Easy
Tracker G1000 Easy
2 940,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zbiorowo w obroży

Zbiorowo w obroży

Zbiorówka to idealne miejsce, aby sprawdzić i przetestować system Tracker. Na rynku dostępne są różne systemy śledzenia psów, ale tylko fiński Tracker ma funkcje, które przenoszą polowanie na wyższy poziom.

System Tracker śledzi naszego psa i składa się z obroży z modułem karty SIM - która zapewnia lokalizację, pracując przez sieci wiodących operatorów komórkowych - oraz zwykłego telefonu typu smartfon. Dzięki ściągnięciu aplikacji na telefon myśliwy może śledzić nieograniczoną liczbę psów. Główną zaletą tego systemu - oprócz nieograniczonej odległości śledzenia - to natychmiastowe wykrywanie szczekania, dzięki czemu niekiedy zanim usłyszymy psa, wiemy, że znalazł zwierzynę i ją oszczekuje. Długa żywotności baterii, a także zewnętrzna antena gwarantują odczyt i wysyłanie pozycji nawet w ostojach położonych głęboko w górach i pod okapem drzewostanów.

Jednak najcenniejszą funkcją systemu jest szybkie odszukanie psów przed kolejnym pędzeniem. Podczas zbiorówek najważniejsza jest dobra organizacja. Wszyscy się spieszą i nikt nie chce tracić czasu w oczekiwaniu na powrót psów. Jeśli nasi pomocnicy posiadają obroże Tracker, to po każdym miocie podkładacz może zlokalizować psa.

Z praktyki wiemy, że nieobecność psów jest spowodowana dochodzeniem postrzałka. W tym przypadku również sprawdza się Tracker. Przewodnicy szybko lokalizują psy i docierają na miejsce stanowienia zwierzyny. Dostrzelenie jest tylko formalnością.

Wielu użytkowników systemu opartego na częstotliwości radiowej - która ma bardzo ograniczoną odległość śledzenia - musi szukać psów zaraz po zakończeniu miotu. Niestety bardzo często psy są już poza zasięgiem. Obawiając się zaginięcia psa, w panice próbują go odnaleźć i znacząco opóźniają tępo polowania. Dodatkowo takie działanie prowadzi do poważnych niepowodzeń szkoleniowych. Psy przestają wracać, ponieważ wiedzą, że właściciel prędzej czy później go znajdzie. Mając Trackera, możemy spokojnie czekać, aż pies wróci w miejsce zbiórki, a w razie niebezpieczeństwa możemy udzielić pomocy (np. w przypadku zagrożenia życia). Dzięki takiemu postępowaniu będziemy mogli szybko nauczyć pupila samodzielnego powracania.

Śledzenie w czasie rzeczywistym i komunikacja w obrębie innych użytkowników daje dodatkowo możliwość polowania jako zespół. Po usłyszeniu oszczekiwania przewodnik może za pomocą aplikacji sprawdzić, czy są tam inne psy z grupy. System w takich przypadkach wykrywa dźwięki (szczekanie) i pokazuje to precyzyjnie na mapie, rysując grubszą linię. Dokładnie wiemy, kiedy nasz pies jest w kontakcie ze zwierzyną, a gdzie tylko jej szuka.

Jeśli podkładacz znajdzie zwierzynę ustrzeloną lub sam dostrzeli postrzałka, może również zaznaczyć go na mapie i dalej pracować. Organizator polowania lub osoby odpowiedzialne za podniesienie zwierzyny mogą w każdej chwili odczytać wszelkie zaznaczone punkty.

Tracker daje myśliwym narzędzie do profesjonalnego organizowania polowań zbiorowych. W aplikacji możemy zaznaczać kierunki pędzeń, linie, flanki oraz inne punkty POI, takie jak miejsce spotkania.

Głównym problemem naszych klientów jest zasięg sieci komórkowej i korzystanie z telefonów w czasie opadów. Jednak rozwój sieci komórkowych jest procesem ciągłym. Kilka lat temu w naszych łowiskach nie myśleliśmy nawet o szybkim połączeniu internetowym, jak 3G czy LTE. Tymczasem jest on dzisiaj standardem. Sieci mobilne z dnia na dzień będą coraz lepiej działać - również w lasach.

Reasumując! System Tracker oferuje znacznie więcej niż tylko informacje lokalizacji psa. Pokazuje dokładnie miejsca, w których pies był w kontakcie ze zwierzyną, dzięki wykrywaniu szczekania. Funkcja grupowa umożliwia obserwację kilku psów jednocześnie w czasie rzeczywistym. Taką grupę możemy utworzyć w ciągu kilku sekund i udostępnić pracę psów oraz punkty POI. Ponadto program Tracker WebApp umożliwia przygotowanie polowań - wskazówek dojazdu, numeracji stanowisk itp., a także dzielenia się tymi informacjami z podkładaczami i osobami pracującymi w miocie.

A na koniec Tracker zapisuje pracę psów i umożliwia analizę zdarzeń krok po kroku po zakończeniu polowania, a tym samym odpowiednie działania szkoleniowe.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl