Produkt dnia
Tracker ARTEMIS
Tracker ARTEMIS
3 390,00 zł
szt.
Tracker G1000 Easy
Tracker G1000 Easy
2 940,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
System Tracker GPS dla psów

System Tracker GPS dla psów

Czterdzieści lat temu w Finlandii powstała firma Tracker, która od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji urządzeń śledzących dla psów myśliwskich. Właściciele firmy, a także pracownicy to myśliwi i pasjonaci psów.

Pierwsze urządzenie firm Tracker zbudowała w 1977 roku. Działało na zasadzie telemetrii radiowej. Obroża psa emitowała sygnał, a odbiornik z dużą anteną emitował różne dźwięki w zależności od siły sygnału. Dzięki czemu można było określić kierunek i przybliżoną odległość psa. Z czasem telemetria została jednak zastąpiona technologią GPS.

W 2001 roku Tracker jako pierwszy na świecie opracował system śledzenia za pomocą sieci komórkowych i GPS. Do kamizelki ochronnej włożono telefon komórkowy ze specjalnym oprogramowaniem. Telefon przesyłał SMS-y, a przewodnik na drugim telefonie otrzymał wiadomości, co pozwalało obserwować pozycje psów.

Dziesięć lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze „inteligentne telefony", opracowano aplikację Tracker Hunter, a na rynek trafił pierwszy model obroży Tracker G400, który śledził pracę psów za pośrednictwem mobilnych danych.

Tracker podąża za szybkim rozwojem smartfonów i dzięki temu w 2012 roku uruchomił aplikację dla Androidów, a trzy lata temu pojawił się kolejny model obroży G1000 Maximal, który odbiera sygnał z sieci komórkowych 2G i 3G i jest zgodny z iPhone i iPadem.

Urządzenia te są stosowane głównie w Skandynawii do monitorowania reniferów, a w Europie wykorzystywane są w badaniach jeleni, wilków i rysi. Czterdzieści lat doświadczeń i rozwoju pokazało, że firma jest liderem na rynku w śledzeniu pracy psów. Dlatego podczas polowań zbiorowych coraz częściej możemy zauważyć psy, które wyposażone są w obroże lokalizacyjne.

Od ponad roku na polskim rynku dostępne są obroże firmy Tracker. W przeszłości nasze psy pracowały i nie potrzebowały żadnego GPS, ale tak było kiedyś. Dziś polowanie jest już inne, a nasze wymagania znacząco się zwiększyły. Najcenniejszy na polowaniu jest czas! Obroże Tracker zapewniają śledzenie psów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy podejmować właściwe działania w zależności od sytuacji. Dodatkowo występują też nowe zagrożenia, z którymi dawniej nie mieliśmy do czynienia, jak rozwijająca się szybko sieć dróg oraz wilki, od których już zdążyliśmy się odzwyczaić, dlatego dobry system lokalizacji jest w stanie zapewni psom bezpieczeństwo.

System Tracker będzie najbardziej użyteczny dla myśliwych, którzy polują z psami na dziki oraz dla posokowców i tropowców dochodzących postrzałki. Najważniejszą korzyścią fińskiego systemu jest, z jednej strony, odszukanie psów podczas polowania, a z drugiej strony mamy możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu przez wykonanie „telefonu do psa” i słuchanie tego, co robi (czy szczeka, czy biegnie, czy ma kontakt z innym zwierzęciem, np. z wilkiem).

Szybkie zlokalizowanie psa jest często wykorzystywane przez zawodowych podkładaczy. Bardzo często w przypadku polowania z kilkoma psami po zakończeniu miotu okazuje się, że jeden jest już 2 km od nas w kierunku północnym, a drugi szybko zmierza na południe. W takich przypadkach musimy zdecydować, którą drogą podąży, aby odwołać psa i jak najszybciej stanąć z całą sforą do następnego miotu.

Bardzo często zdarza się, że psy idą za postrzałkiem, a dzięki takiej wiedzy możemy przewidzieć trasę ucieczki i ustawić się w właściwym miejscu, aby szybko dostrzelić uchodzącą sztukę. Tylko system Trackera daję nam taką możliwość. Inne dostępne urządzenia oparte na technologii radiowej tracą kontakt w zależności od terenu w odległości 1–2 km. Jeśli psy pracują blisko, to przewodnik pewnie będzie zadowolony z ich działania. Jednak dla myśliwych pracujących z silnymi psami potrzebny jest bardziej niezawodny system, który nie ma żadnych ograniczeń, szczególnie jeśli chodzi o odległość śledzenia, i działa w obszarach, gdzie nie ma zasięgu sieć komórkowa.

Obroże Tracker to doskonałe narzędzie do nauki naszych psów. Wielu myśliwych boryka się nauczeniem swoich psów powrotu do przewodnika. Użytkując systemy oparte na częstotliwościach radiowych, mają ograniczoną odległość śledzenia, co zmusza ich do szukania psów po każdym pędzeniu. Takie działanie skutkuje najczęściej tym, że psy zaczynają przyzwyczajać się do tego, że właściciel zawsze je odnajduje i zwyczajnie przestają same wracać. Z obrożami firmy Tracker cały czas kontrolujemy sytuację i możemy spokojnie poczekać, aż psy same wrócą do punktu wyjścia, a w razie niebezpieczeństwa możemy im pomóc. Czas pracy baterii to ponad 24 godziny.

Głównym zadaniem opisywanego systemu jest śledzenie trasy psa podczas podążania za ranną zwierzyną, ponieważ w każdym przypadku nie możemy przewidzieć odległości, na jaką pies się oddali podczas gonu. Ograniczenie zakresu jest olbrzymią wadą, zwłaszcza gdy jeleń lub dzik nie zalega, a pies goni zwierzynę kilka kilometrów.

Dzięki obroży Tracker wiarygodnie oceniamy sytuację i mamy dodatkowo możliwość nanoszenia w każdej chwili szczególnych punktów w czasie pracy, np. zestrzału czy łoża. Naniesione punkty są koordynatami geograficznymi, które z łatwością można udostępnić lub przesłać innym użytkownikom systemu w każdej chwili jako wiadomość SMS. Możliwość oznaczania, np. pozostawionego samochodu, ułatwia nam bardzo poruszanie się w nieznanym terenie.

Dzięki nieograniczonej odległości, umożliwiającej śledzenie psów w czasie rzeczywistym, myśliwy może podjąć ważną decyzję, np. o powrocie do samochodu i podjechaniu kilku kilometrów, dzięki czemu zaoszczędzi czas, a jego praca będzie bardziej efektywna.

System Tracker oferuje:

  • śledzenie w czasie rzeczywistym (z odczytem pozycji co 3 sekundy),

  • informacje o częstotliwości szczekania psa i powiadomienia o tym,

  • komunikację w obrębie systemu z innymi użytkownikami,

  • 24-godzinny czas pracy baterii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl